5 лютого, в Києві відбувся Семінар для захисників прав жінок та жінок-правозахисниць. Захід організовано Структурою ООН Жінки в Україні та Управлінням Верховного Комісара ООН із прав людини. Мета заходу – проаналізувати проблеми та обговорити напрямки задля покращення ситуації в сфері захисту жінок/дівчат.
Всі представники НУО, які прийняли участь у заході, опікуються різними категоріями жінок, які знаходяться в складних ситуаціях та потребують допомоги. Під час заходу учасниці/ки спільно оцінювали виклики та проблеми, визначити можливості для створення сприятливого середовища для захисту та популяризації прав жінок. Треба зазначити, що проблеми жінок з інвалідністю не завжди є зрозумілі, навіть, для представниць жіночих організацій, в силу стигматизації суспільства.
Відомо, що жінка несе додаткове навантаження, особливо в складних умовах, в ситуації ризику, а якщо вона — жінка з інвалідністю, то цей фактор набуває ще більшої вразливості, дискримінує за декількома ознаками. Проблеми жінки поглиблюються — в отриманні медичних послуг, освіти, в можливостях самореалізації, в працевлаштуванні, особистій мобільності, залученні до активного життя в громаді.
Жінки з інвалідністю – ВПО — які втратили житло, роботу, звичне оточення, відчувають важкі випробування, які досі є не вирішеними. До найпотребуючих категорій потрапляють і жінки з інвалідністю, які проживають на лінії розмежування.
Тому учасниками семінару була зазначено важливість обміну цією інформацією для створення спільних програм, спрямованих на допомогу жінкам з інвалідністю, користь від чого отримають різні категорії громадян (створення інклюзивного середовища, подолання стереотипів, допоможе не тільки іншим мало мобільним категоріям громадян, а покращить життя кожній людині).
Під час заходу учасниці обмінювалися досвідом своєї діяльності, розповідали про програми, які полегшують життя жінок, їх родин, шукали можливості співпраці.
Зацікавленість викликав Жіночий клуб «БЕРЕГИНЯ», який у січні було відкрито на Луганщині (за підтримки ЛОДА), а в вересні в Києві (за підтримки Міжнародного жіночого клубу м. Києва).
Цей напрямок працює для жінок/дівчат, які — знаходяться в складних умовах; мають інвалідність; для жінок, які виховують діток з проблемами здоров’я; мають потребу в адаптації та в інтеграції в громаду; у підвищенні можливостей працевлаштування, освіти, самореалізації; підтримки в отриманні медичної, правової та психологічної допомоги.
Одним із завдань цього напрямку є необхідність проведення зустрічей, консультацій, заходів, в різних районах Луганської області, з метою залучення жінок/дівчат з інвалідністю, жінок, які виховують дітей з інвалідністю, мешкають в селищах, маленьких містах, на віддалених територіях, тих, хто знаходиться в складних умовах та обставинах, пов’язаних із війною.